Warszawa
2 dni
12 miejsc

1490 PLN

+ VAT 23%

Action Learning - szkolenie facylitatorów.

Warszawa
2 dni
12 miejsc

1490 PLN

+ VAT 23%

Opis szkolenia

Opis szkolenia:

Action Learning jest metodą wspierania rozwoju osobistego i profesjonalnego stworzoną przez Reginalda Revansa, spopularyzowaną przez Krystynę Weinstein. Nazywana czasem bywa coachingiem zespołowym, gdyż jej główne założenie to eksploracja potencjału zespołu dla celów postawionych przez jednego, podczas każdej sesji innego, członka zespołu. Zespół Action Learning ma charakter stałej grupy, która spotyka się cyklicznie i wykorzystując zjawisko synergii wspiera poszczególnych członków. Istotną rolę w efektywnym funkcjonowaniu zespołu odgrywa facylitator, który animuje funkcjonowanie zespołu i czuwa nad skutecznością uczenia się grupy. Ten warsztat ma na celu przygotowanie jego uczestników do pełnienia tej roli.

 

Cel szkolenia:

Podczas szkolenia skoncentrujemy się na pełnieniu roli facylitatora, prezentera i członka zespołu. Będziemy wzmacniać:

 • kompetencje komunikacyjne (sztukę słuchania i zadawania pytań) 
 • rozwojowe (style i cykl uczenia się), oraz współdziałania zespołowego

Zbudujemy program promocji Action Learning we własnych i zaprzyjaźnionych organizacjach.

Korzyści dla organizacji:

Dzięki uczestnictwu i zastosowaniu techniki uczenia się organizacyjnego zbudują Państwo zręby uczącej się organizacji (learning organization). Poprawie ulegnie: komunikacja, integralność i współdziałanie w zespołach. Rozszerzy się wachlarz metod uczenia się osób i grup.

Nabyte umiejętnością wpłyną pozytywnie na wsparcie rozwojowe dla wielu projektów. Dzięki szybszemu rozwiązywaniu złożonych i ważnych problemów organizacyjnych wzrośnie budowanie przewagi konkurencyjnej firmy.

Korzyści dla uczestnika:

Szkolenie prowadzone będzie w formie uczenia się przez doświadczanie, czyli treningu. Każdy będzie miał możliwość samodzielnie poprowadzić sesję Action Learning w roli facylitatora, oraz otrzymać wartościową, rozwojową informację zwrotną. Uczestnicy będą pracować na przykładach z własnej praktyki a następnie w tej praktyce będą mogli zastosować efekty pracy zespołu uczenia się. Uczestnictwo w szkoleniu wpłynie na:

 • lepsze zrozumienie znaczenia wspólnego uczenia się dla wdrażania zmian i budowania aktywnych programów rozwojowych w oparciu o cykl uczenia się
 • nabycie i rozwój kompetencji facylitatora Action Learning, ale także Prezentera i Członka Zespołu
 • zapoznanie się z przebiegiem konkretnych sesji AL oraz technik i narzędzi do pracy z zespołem uczącym się
 • rozwój umiejętności wdrażania projektów Action Learning do organizacji

Program szkolenia

09:00

Powitanie:

 • Wprowadzenie do szkolenia 
 • wzajemne poznanie się

09:30

Wprowadzenie do metody Action Learning:

 • Geneza metody – krótka opowieść o źródłach pochodzenia AL.
 • Prezentacja AL – sesja demonstracyjna
 • Omówienie sesji – przebieg i etapy

11:00

Przerwa

11:15

Sesja Action Learning 1 i 2

Trening umiejętności i omówienie:

 • Role w zespole uczenia się
 • Roli facylitatora
 • Przygotowania prezentera – dobór tematu, podstawowe reguły, prawa prezentera i ich znaczenie  

13:15

Lunch

14:00

Sesja Action Learning 3 i 4

Trening umiejętności i omówienie:

 • Kryteria doboru ludzi do zespołu Action Learning
 • Style i cykl uczenia się – zastosowanie w praktyce

16:30

Podsumowanie pierwszego dnia, zapowiedź kolejnego.

17:00

Zakończenie pierwszego dnia szkolenia

09:00

Powitanie

 • Przypomnienie przebiegu pierwszego dnia

09:15

Sesja Action Learning 5 i 6

Trening umiejętności i omówienie:

 • Umiejętności komunikacyjne doskonalone poprzez Action Learning
 • Budowanie banku dobrych pytań wzmacniających refleksję rozwojową

11:00

Przerwa

11:15

Sesja Action Learning 7 i 8

Trening umiejętności i omówienie:

 • Refleksja bieżąca i refleksja odroczona
 • Sztuka udzielania informacji zwrotnej w rozwoju kompetencji i wzmacnianiu motywacji 

13:00

Lunch

13:45

Sesja Action Learning 9

Trening umiejętności i omówienie:

 • Umiejętności kształtowania jakości pracy zespołu z wykorzystaniem Action Learning
 • Dynamiki pracy zespołu uczącego się w warunkach organizacji i poza nią

15:00

Przerwa

15:15

Rekapitulacja procesu AL, wdrażanie do organizacji:

 • Trzy funkcje – trzy grupy wskazówek
 • Stworzenie listy rekomendacji dla osób zarządzających projektami wdrożeniowymi AL

16:20

Podsumowanie treningu.

 • Refleksje, wnioski, plany działania
 • Wręczenie certyfiaktów uczestnictwa

17:00

Zakończenie szkolenia

Dla kogo przeznaczone jest to szkolenie?

Wszystkim osobom zainteresowanym wdrażaniem techniki Action Learning w pracy ze swoimi współpracownikami, podwładnymi, klientami, uczestnikami szkoleń i coachingów.

Dla zespołów HR-owych, trenerskich, sił sprzedaży i zarządów

Dla wszystkich, którzy pragną odkryć nowe metody nauczania i rozwiązywania problemów

Alogic – dlaczego warto szkolić się razem z nami?

Analizujemy potrzeby

Badamy bieżące potrzeby firmy i pracowników. Pomagamy wybrać temat szkolenia, aby podnieść efektywność pojedynczego osób lub całego zespołu. Modyfikujemy przebieg i zakres szkolenia w oparciu o konkretną branżę i zakres kompetencji potrzebny na danym stanowisku pracy.

Korzystamy z nowoczesnych metod nauczania

W swojej pracy stosujemy wyłącznie metody sprzyjające uczeniu się, które angażują pracowników do aktywnego udziału w prowadzonym szkoleniu. Atrakcyjna forma zajęć oparta na zadaniach praktycznych i przykładach ułatwia przyswojenie informacji oraz zwiększa poziom satysfakcji uczestników szkolenia biznesowego dla firm.

Stawiamy na komunikację

Nasz zespół tworzy wykwalifikowane grono ekspertów, którzy poza specjalistyczną wiedzą posiadają bogato rozwinięte kompetencje trenerskie. Zaangażowanie, entuzjazm i komunikacja oparta na współpracy to gwarancja, że szkolenie przyniesie korzyść zarówno pracownikowi, jak i pracodawcy.

Zapewniamy komfort

Otwarte szkolenia dla biznesu realizujemy zarówno w siedzibie firmy, jak również w salach konferencyjnych i szkoleniowych. W trosce o komfort naszych Klientów jesteśmy elastyczni. Wskaż czas i miejsce, w którym moglibyśmy doskonalić kompetencje pracowników w najbardziej dogodnych dla Ciebie warunkach, a zrobimy wszystko, by sprostać tym oczekiwaniom.

Proponujemy właściwe rozwiązania

Nie przekazujemy tylko wiedzy, ale uczymy praktycznego wykorzystania zdobytych informacji w codziennych sytuacjach biznesowych. Podczas biznesowego szkolenia otwartego pracownicy zostają wyposażeni w gotowe rozwiązania, dzięki którym mogą jeszcze sprawniej wykonywać swoje umiejętności i jeszcze lepiej radzą sobie w sytuacjach problemowych.

Zapraszamy do rozwoju

Rozwój to wartość zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. Dostęp do atrakcyjnych szkoleń i możliwość ciągłego doskonalenia swoich umiejętności pomaga pozyskać wartościowych pracowników i zapobiega ich utracie. Wyposażamy pracownika w kompetencje adekwatne do oczekiwań i rozwijamy je w sposób, który zwiększy efektywność funkcjonowania Twojej firmy.

Jak się z nami współpracuje?!

 • Maciej Kłodaś

  Maciej Kłodaś

  Project Manager, VIMANA

  W kilku słowach uważam, że szkolenie było znakomite, a trenerka Małgosia to wyśmienity praktyk z bardzo fajnym podejściem do grupy. Bywałem już na szkoleniach z komunikacji, ale to (połączenie wiedzy, praktyki oraz osoby prowadzącego) było zdecydowanie najlepsze. Bez zbędnego wodolejstwa – samo mięso i to najlepszej jakości – bardzo mocno skorzystałem i uważam, że każdy powinien znać kilka prostych zasad, które w połączeniu z obserwacją rozmówcy (ale i siebie przede wszystkim) pozwolą podnieść jakość komunikacji, a tym samym jakości świadczonych usług i komfortu pracy.

 • Joanna Góral

  Joanna Góral

  IT Supervisor, Quality Assurance, HAVI Logistics

  Szkolenie spełniło moje wysokie oczekiwania: profesjonalizm, dopasowanie szkolenia do potrzeb klienta, świetna organizacja i super atmosfera. Wspaniale jest być szkolonym przez trenera, który jest pasjonatem i od którego bije dziecięca radość z wykonywania swojej pracy. Po prostu rewelacja!

 • Przemysław Szymański

  Przemysław Szymański

  Młodszy Specjalista ds. kadr i plac, Keller

  Szkolenie było dla mnie dużym zaskoczeniem. Duże zróżnicowane ćwiczeń, przyjacielska atmosfera oraz dogodna lokalizacja sprawiły, że kończąc warsztaty czułem ogromną satysfakcję. Współpraca z tak profesjonalnym trenerem to czysta przyjemność. Gorąco polecam.

 • Monika Sawicka

  Finance Director, Exon Computer System

  Przede wszystkim chciałabym podziękować za możliwość uczestnictwa w szkoleniu. Warsztaty były prowadzone w sposób interaktywny, z ciągłym zaangażowaniem grupy. Bardzo mi się podobało podejście prowadzącego, odkrywcze techniki, praktyczne scenki treningowe. Aż chce się spróbować kierować zespołem, pomimo braku przekonania co do własnych umiejętności!

 • Joanna Poprawska

  Joanna Poprawska

  Project Manager, VIMANA

  Niezbędna teoria na szkoleniu NIEDOSKONAŁOŚĆ. AKCJA-REAKCJA została przedstawiona w bardzo atrakcyjny sposób. Teoria nie przyćmiła jednak części praktycznej, która stanowiła właściwą, niezwykle ciekawą część warsztatów. Dzięki zastosowaniu, angażując wszystkich uczestników, przyswojoną teorię filarów typów komunikacji i typów person, można było sprawdzić w praktyce, szybko weryfikując ewentualne błędy, które towarzyszą komunikacji. Założone przed rozpoczęciem szkolenia cele zostały zrealizowane, a otrzymane skrypty – będące podsumowaniem najważniejszych problemów – do dziś są pomocą, która stanowi wsparcie podczas trudnych rozmów, zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Przekonaj szefa, że warto inwestować, w wybrane przez Ciebie szkolenie

Zastanawiasz się jak to zrobić żeby zgodził się na szkolenie dla Ciebie, Twoich pracowników, Twojego zespołu? Nic dziwnego, dobre otwarte szkolenia dla biznesu to inwestycja, która powinna przynieść firmie konkretne korzyści. Pobierz plik PDF i przekonaj go, że Alogic to najlepszy partner w drodze do rozwoju.

Pobierz materiały [PDF]

Pakiety szkoleń

Pakiet Praktyk

1490 PLN

Najczęściej zadawane pytania?

Czy to szkolenie jest dla mnie?

To jest bardzo ważne pytanie, jeśli nie jesteś pewna/pewien, przeczytaj dokładnie opis szkolenia. Jeśli nadal nie masz pewności – zadzwoń lub napisz do nas. Zależy nam, aby oferowane usługi odpowiadały naszym Klientom, unikamy rozczarowań i lubimy zadowolonych Klientów.

Gdzie odbywają się szkolenia?

Nasze szkolenia prowadzimy w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu oraz w Trójmieście. Lokalizacja jest wskazana na stronie ze szczegółowym opisem szkolenia. Jeżeli jednak potrzebujesz szkolenia np. w Rzeszowie lub w innym mieście to prosimy o kontakt. W miarę możliwości spełnimy Twoją prośbę.

Ile maksymalnie osób może brać udział w szkoleniu dedykowanym?

Bywa różnie – to wszystko zależy od celów i potrzeb grupy, a także formy szkolenia. Duże grupy dzielimy na mniejsze jeśli zachodzi taka potrzeba.

Jak dojechać do sali szkoleniowej?

Do każdej z naszych sal szkoleniowych przygotowaliśmy wskazówki dotyczące dojazdu. Jak dojechać komunikacją miejską, gdzie jest najbliższy parking, czy płatny czy nie, ile powinna kosztować taxi, itp. Otrzymasz wskazówki w emailu z potwierdzeniem udziału w szkoleniu.

Action Learning - szkolenie facylitatorów.

1490 PLN

Cena netto + VAT 23%

Czego jeszcze możemy Cię nauczyć