Warszawa
2 dni
11 miejsc

1790 PLN

+ VAT 23%

Agile w procesach rekrutacji / zwinne talenty

Warszawa
2 dni
11 miejsc

1790 PLN

+ VAT 23%

Opis szkolenia

Opis szkolenia:

Agile to zasady pracy oparte na mocnym zespole. Dlatego rekrutacja w takim otoczeniu powinna wyglądać inaczej: sam proces jest dłuższy, ponieważ wymaga wielu rozmów z osobami w zespole, ale efekt jest trwalszy. To powoduje konieczność znacznych inwestycji. Są jednak sposoby aby te działania zoptymalizować oraz bardzo szybko i sprawnie przeprowadzić pierwszy etap - który pozwala wyłonić potencjalnych, dobrych członków zespołu.

Agile w procesie rekrutacji oznacza skupienie na mocnych stronach kandydata, wyłonieniu ich i określeniu - zgodnie z badaniami Gallup’a (nie chodzi tutaj o Talenty). Następnie należy dopasować taką osobę do zespołu - oznacza to, że musimy znać narzędzia do szybkiego zbadania mocnych stron oraz wiedzieć jak można je wykorzystać w zespole w celu osiągnięcia  synergii. Celem jest oczywiście większa skuteczność pracy, dokładność w dobieraniu osób i uniknięcie rotacji zatrudnionych osób z powodu niedopasowania osobowościowego, jak również kompetencyjnego. 

 

Zwinne metody pracy działają, bo polegają na naturalnych predyspozycjach ludzi do samodzielnego organizowania się i podejmowania decyzji. Na warsztacie skupimy się na naszych talentach, zwinnych talentach, które pozwolą lepiej budować relacje pomiędzy kandydatami, a zespołem w celu zwiększenia skuteczności procesu rekrutacji.

Forma szkolenia

Warsztat jest prowadzony w formie interaktywnej. Każda sesja zaczyna się od pustego flipchartu i w trakcie trwania warsztatu grupa jest wspierana przez trenera dzięki ćwiczeniom, które zajmują 80% czasu całości. Podczas warszatu jest czas na dodatkowe pytania, harmonogram jest ramowy, a przebieg zależy od zaawansowania grupy. Każde pytanie znajduje odpowiedź, a grupa decyduje w jakim kierunku rozwija się warsztat. 

Na szkoleniu poznasz konkretne narzędzia do: 

 • weryfikacji dokładnych potrzeb i określania mocnych, i słabych stron kandydata 
 • sprawdzenia umiejętności pracy zespołowej, upewnienia się o ryzyku niedopasowania do zespołu

Ponadto poznasz ryzyka, jakie niesie za sobą niedopasowanie do zespołu. 

Cel szkolenia

 • Szybszy proces rekrutacji w oparciu o narzędzia Agile
 • Zmniejszenie rotacji nowych pracowników
 • Skupienie się na rekrutacji potencjalnych przyszłych pracowników
 • Zwiększenie skuteczności rekrutacji
 • Agile w procesach rekrutacji: Dowiesz się jak stosować narzędzie 

Czego się nauczysz:

 • Identyfikowania potrzeb dotyczących osobowości kandydata
 • Poznasz pytania otwierającę, dzięki czemu sprawnie poprowadzisz każdą rekrutację
 • Dopasujesz kandydata do zespołu względem poziomu zarządzania zespołem (style: trenerski/wspierający/delegujący)
 • Poznasz szereg narzędzi i skutecznych pytań weryfikujących umiejętność pracy w zespole 

Program szkolenia

09:00

Wartość zespołu jako niezbędny czynnik w Agile. Wartości zespołowe. Jak pracuje się w Agile?

10:30

Co to jest dział? Jaki jest ten dział? Wpływ mocnych zespołów na organizacje, różnice w działaniu różnych typów firm.

12:00

Cykle zespołu? Identyfikacja potrzeb. Analizowanie stanu zespołu i stylu zarządzania. Konstruowanie stanowiska pracy względem osobowości.

13:00

Lunch

13:30

Idealny członek zespołu. Kim on jest i jak go rozpoznać? Czy da się go stworzyć?

15:00

Sesja Agile Liberators Mastermind Troika Consulting Struktura wyzwalająca, pracujemy na case’ach uczestników.

16:15

Pytania i odpowiedzi

09:00

WarmUp - jak się pracuje w Agile?

Symulacja pracy w Agile, potwierdzenie wcześniejszych teorii.

10:30

Mocne strony kandydata

Czym są mocne strony, jak je rozpoznać i czy pasują do skonstruowanego stanowiska pracy 

12:00

Dopasowanie do zespołu: MBTI

Czym są typy osobowości MBTI, jak je łączyć i na które zwrócić uwagę w procesie rekrutacji, mając na uwadze istniejący zespół

13:00

Lunch

13:30

Zwiększenie skuteczności rekrutacji Agile. Narzędzia FREE, FOPA, STOP, SIGN. Łatwe do zapamiętania i stosowania. Skuteczne w identyfikacji mocnych stron kandydata.

15:00

Budowanie zespołu poprzez rekrutację.

Rekrutacja jednej osoby, a całego zespołu to różnica. Jak zbudować zespół poprzez rekrutację bez codziennej pracy z zespołem.

Dla kogo przeznaczone jest to szkolenie?

Rekruterzy, osoby zaangażowane w rekrutację w zespole, osoby chcące zacząć rekrutować pracowników

Liderzy zespołu

Menedżerowie działów

Alogic – dlaczego warto szkolić się razem z nami?

Analizujemy potrzeby

Badamy bieżące potrzeby firmy i pracowników. Pomagamy wybrać temat szkolenia, aby podnieść efektywność pojedynczego osób lub całego zespołu. Modyfikujemy przebieg i zakres szkolenia w oparciu o konkretną branżę i zakres kompetencji potrzebny na danym stanowisku pracy.

Korzystamy z nowoczesnych metod nauczania

W swojej pracy stosujemy wyłącznie metody sprzyjające uczeniu się, które angażują pracowników do aktywnego udziału w prowadzonym szkoleniu. Atrakcyjna forma zajęć oparta na zadaniach praktycznych i przykładach ułatwia przyswojenie informacji oraz zwiększa poziom satysfakcji uczestników szkolenia.

Stawiamy na komunikację

Nasz zespół tworzy wykwalifikowane grono ekspertów, którzy poza specjalistyczną wiedzą posiadają bogato rozwinięte kompetencje trenerskie. Zaangażowanie, entuzjazm i komunikacja oparta na współpracy to gwarancja, że szkolenie przyniesie korzyść zarówno pracownikowi, jak i pracodawcy.

Zapewniamy komfort

Otwarte szkolenia dla biznesu realizujemy zarówno w siedzibie firmy, jak również w salach konferencyjnych i szkoleniowych. W trosce o komfort naszych Klientów jesteśmy elastyczni. Wskaż czas i miejsce, w którym moglibyśmy doskonalić kompetencje pracowników w najbardziej dogodnych dla Ciebie warunkach, a zrobimy wszystko, by sprostać tym oczekiwaniom.

Proponujemy właściwe rozwiązania

Nie przekazujemy tylko wiedzy, ale uczymy praktycznego wykorzystania zdobytych informacji w codziennych sytuacjach biznesowych. Podczas szkolenia pracownicy zostają wyposażeni w gotowe rozwiązania, dzięki którym mogą jeszcze sprawniej wykonywać swoje umiejętności i jeszcze lepiej radzą sobie w sytuacjach problemowych.

Zapraszamy do rozwoju

Rozwój to wartość zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. Dostęp do atrakcyjnych szkoleń i możliwość ciągłego doskonalenia swoich umiejętności pomaga pozyskać wartościowych pracowników i zapobiega ich utracie. Wyposażamy pracownika w kompetencje adekwatne do oczekiwań i rozwijamy je w sposób, który zwiększy efektywność funkcjonowania Twojej firmy.

Jak się z nami współpracuje?!

Przekonaj szefa, że warto inwestować, w wybrane przez Ciebie szkolenie

Zastanawiasz się jak to zrobić żeby zgodził się na szkolenie dla Ciebie, Twoich pracowników, Twojego zespołu? Nic dziwnego, dobre szkolenia dla biznesu to inwestycja, która powinna przynieść firmie konkretne korzyści. Pobierz plik PDF i przekonaj go, że Alogic to najlepszy partner w drodze do rozwoju.

Pobierz materiały [PDF]

Pakiety szkoleń

Pakiet Praktyk

1790 PLN

Najczęściej zadawane pytania?

Czy to szkolenie jest dla mnie?

To jest bardzo ważne pytanie, jeśli nie jesteś pewna/pewien, przeczytaj dokładnie opis szkolenia. Jeśli nadal nie masz pewności – zadzwoń lub napisz do nas. Zależy nam, aby oferowane usługi odpowiadały naszym Klientom, unikamy rozczarowań i lubimy zadowolonych Klientów.

Gdzie odbywają się szkolenia?

Nasze szkolenia prowadzimy w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu oraz w Trójmieście. Lokalizacja jest wskazana na stronie ze szczegółowym opisem szkolenia. Jeżeli jednak potrzebujesz szkolenia np. w Rzeszowie lub w innym mieście to prosimy o kontakt. W miarę możliwości spełnimy Twoją prośbę.

Ile maksymalnie osób może brać udział w szkoleniu dedykowanym?

Bywa różnie – to wszystko zależy od celów i potrzeb grupy, a także formy szkolenia. Duże grupy dzielimy na mniejsze jeśli zachodzi taka potrzeba.

Jak dojechać do sali szkoleniowej?

Do każdej z naszych sal szkoleniowych przygotowaliśmy wskazówki dotyczące dojazdu. Jak dojechać komunikacją miejską, gdzie jest najbliższy parking, czy płatny czy nie, ile powinna kosztować taxi, itp. Otrzymasz wskazówki w emailu z potwierdzeniem udziału w szkoleniu.

Podobne szkolenia

Warszawa
2 dni
12 miejsc

1990 PLN

+ VAT 23%
Warszawa
2 dni
12 miejsc

1990 PLN

+ VAT 23%

Agile w procesach rekrutacji / zwinne talenty

1790 PLN

Cena netto + VAT 23%

Agile w procesach rekrutacji / zwinne talenty

Czego jeszcze możemy Cię nauczyć