ONLINE
2 dni
12 miejsc

690 PLN

+ VAT 23%

Aktywna komunikacja w zespole (ONLINE)

ONLINE
2 dni
12 miejsc

690 PLN

+ VAT 23%

Opis szkolenia

Opis szkolenia

Z reguły każdy z nas jest przekonany, że umie się komunikować. Z czego zatem wynika fakt, iż nie zawsze jesteśmy w stanie osiągnąć porozumienie, zwłaszcza podczas pracy w zespole? Jakie są elementy składowe komunikacji i w jaki sposób realizujemy je w rzeczywistym środowisku komunikatu, czy w ogóle jesteśmy świadomi ich występowania?

Szkolenie Aktywna komunikacja w zespole jest odpowiedzią dla tych wszystkich, którzy chcą porozumiewać się efektywnie w zespole i poza nim, bez względu na rodzaj komunikacji (formalna, nieformalna), jest także próbą odpowiedzi na pytanie: kto ma głoś w zespole i dlaczego niektórzy go nie mają?

Cel szkolenia

 • Poznanie komunikacji jako procesu dynamicznego i przede wszystkim sprawczego
 • Zwiększenie efektywności w zespole poprzez rozpoznanie jego specyfiki
 • Przyjrzenie się postawom rozmówców wchodzących w skład zespołu, ze względu na pełnione przez nich role
 • Poznanie dysfunkcji pracy zespołowej i ich wpływu na proces komunikacji
 • Nabycie umiejętności rozpoznania komunikatu oceniającego

Korzyści dla firmy

Aktywna komunikacja w zespole przyczynia się nie tylko do wzrostu jego efektywności, ale i do wzajemnej odpowiedzialności za końcowy efekt pracy. Jest ona bez wątpienia wartością samą w sobie, dzięki czemu wywiera wpływ na relacyjność pracy w zespole. Jeśli nabędziesz umiejętność poprawnego/efektywnego budowania komunikatu, Ty i Twój zespół będziecie mogli osiągnąć znacznie więcej, a dzięki umiejętnemu rozpoznaniu ról pełnionych przez członków zespołu i celowemu dostosowaniu komunikatu do ich reprezentantów, unikniesz niepotrzebnych nieporozumień i sporów.

Korzyści dla uczestnika

Dzięki szkoleniu dowiesz się, jak aktywnie - dynamicznie i skutecznie komunikować się w zespole. Zdobędziesz umiejętność poprawnego budowania komunikatu, poprzez rozpoznanie jego elementów składowych. Nauczysz się, że aktywna komunikacja, to odpowiedzialna komunikacja, co pozwoli Ci na satysfakcjonującą pracę w zespole, który sam stworzysz, albo do prac którego zostaniesz zaproszony.

Program szkolenia

10:00

Wprowadzenie:

 • Cel i program szkolenia
 • Zapoznanie się prowadzącej z uczestnikami warsztatu
 • Ustalenie wirtualnego kontraktu zdalnego
 • Poznanie oczekiwań uczestników wydarzenia

10:30

Komunikacja i jej elementy składowe:

 • Czym jest komunikacja?
 • Jakie są jej elementy składowe i czym się charakteryzują?
 • Czemu służą nadawane przez nas komunikaty?
 • Koło komunikacji

12:30

Kto ma głos w zespole i dlaczego niektórzy go nie mają:

 • Charakterystyka zespołu w kontekście efektywności pracy
 • Metaplan jako narządzie do analizy komunikacji w firmie
 • Komunikacja miarą efektywności pracy zespołu

14:00

Zakończenie pierwszego dnia szkolenia

10:00

Komunikacja a postawy rozmówców:

 • Korzyści wynikające z dużej spójności grupy a aktywna komunikacja
 • Pięć dysfunkcji pracy zespołowej i ich wpływ na efektywność komunikatu
 • Role zespołowe według Belbina
 • Aktywna komunikacja w zespole i jej znaczenie dla rozwoju zespołu

11:30

Komunikacja oceniająca i jej wpływ na przekaz:

 • Kto stosuje komunikację oceniającą i dlaczego?
 • Granie do różnych bramek, czyli niespójność celów
 • Wpływ oceny na komunikację

13:00

Podsumowanie szkolenia:

 • Wspólne wypracowanie wniosków
 • Pytania do prowadzącej
 • Co zabieram ze sobą czyli refleksje uczestników na temat szkolenia
 • Ocena szkolenia - ankieta

14:00

Zakończenie szkolenia

Dla kogo przeznaczone jest to szkolenie?

Dla kadry managerskiej

Dla liderów zespołów, pracowników działów HR, właścicieli małych firm, którzy zarządzają pracą zespołu

Dla wszystkich wszystkich zwolenników aktywnej - dynamicznej i odpowiedzialnej komunikacji

Alogic – dlaczego warto szkolić się razem z nami?

Analizujemy potrzeby

Badamy bieżące potrzeby firmy i pracowników. Pomagamy wybrać temat szkolenia, aby podnieść efektywność pojedynczego osób lub całego zespołu. Modyfikujemy przebieg i zakres szkolenia w oparciu o konkretną branżę i zakres kompetencji potrzebny na danym stanowisku pracy.

Korzystamy z nowoczesnych metod nauczania

W swojej pracy stosujemy wyłącznie metody sprzyjające uczeniu się, które angażują pracowników do aktywnego udziału w prowadzonym szkoleniu. Atrakcyjna forma zajęć oparta na zadaniach praktycznych i przykładach ułatwia przyswojenie informacji oraz zwiększa poziom satysfakcji uczestników szkolenia biznesowego dla firm.

Stawiamy na komunikację

Nasz zespół tworzy wykwalifikowane grono ekspertów, którzy poza specjalistyczną wiedzą posiadają bogato rozwinięte kompetencje trenerskie. Zaangażowanie, entuzjazm i komunikacja oparta na współpracy to gwarancja, że szkolenie przyniesie korzyść zarówno pracownikowi, jak i pracodawcy.

Zapewniamy komfort

Otwarte szkolenia dla biznesu realizujemy zarówno w siedzibie firmy, jak również w salach konferencyjnych i szkoleniowych. W trosce o komfort naszych Klientów jesteśmy elastyczni. Wskaż czas i miejsce, w którym moglibyśmy doskonalić kompetencje pracowników w najbardziej dogodnych dla Ciebie warunkach, a zrobimy wszystko, by sprostać tym oczekiwaniom.

Proponujemy właściwe rozwiązania

Nie przekazujemy tylko wiedzy, ale uczymy praktycznego wykorzystania zdobytych informacji w codziennych sytuacjach biznesowych. Podczas biznesowego szkolenia otwartego pracownicy zostają wyposażeni w gotowe rozwiązania, dzięki którym mogą jeszcze sprawniej wykonywać swoje umiejętności i jeszcze lepiej radzą sobie w sytuacjach problemowych.

Zapraszamy do rozwoju

Rozwój to wartość zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. Dostęp do atrakcyjnych szkoleń i możliwość ciągłego doskonalenia swoich umiejętności pomaga pozyskać wartościowych pracowników i zapobiega ich utracie. Wyposażamy pracownika w kompetencje adekwatne do oczekiwań i rozwijamy je w sposób, który zwiększy efektywność funkcjonowania Twojej firmy.

Jak się z nami współpracuje?!

 • Maciej Kłodaś

  Maciej Kłodaś

  Project Manager, VIMANA

  W kilku słowach uważam, że szkolenie było znakomite, a trenerka Małgosia to wyśmienity praktyk z bardzo fajnym podejściem do grupy. Bywałem już na szkoleniach z komunikacji, ale to (połączenie wiedzy, praktyki oraz osoby prowadzącego) było zdecydowanie najlepsze. Bez zbędnego wodolejstwa – samo mięso i to najlepszej jakości – bardzo mocno skorzystałem i uważam, że każdy powinien znać kilka prostych zasad, które w połączeniu z obserwacją rozmówcy (ale i siebie przede wszystkim) pozwolą podnieść jakość komunikacji, a tym samym jakości świadczonych usług i komfortu pracy.

 • Joanna Góral

  Joanna Góral

  IT Supervisor, Quality Assurance, HAVI Logistics

  Szkolenie spełniło moje wysokie oczekiwania: profesjonalizm, dopasowanie szkolenia do potrzeb klienta, świetna organizacja i super atmosfera. Wspaniale jest być szkolonym przez trenera, który jest pasjonatem i od którego bije dziecięca radość z wykonywania swojej pracy. Po prostu rewelacja!

 • Przemysław Szymański

  Przemysław Szymański

  Młodszy Specjalista ds. kadr i plac, Keller

  Szkolenie było dla mnie dużym zaskoczeniem. Duże zróżnicowane ćwiczeń, przyjacielska atmosfera oraz dogodna lokalizacja sprawiły, że kończąc warsztaty czułem ogromną satysfakcję. Współpraca z tak profesjonalnym trenerem to czysta przyjemność. Gorąco polecam.

 • Monika Sawicka

  Finance Director, Exon Computer System

  Przede wszystkim chciałabym podziękować za możliwość uczestnictwa w szkoleniu. Warsztaty były prowadzone w sposób interaktywny, z ciągłym zaangażowaniem grupy. Bardzo mi się podobało podejście prowadzącego, odkrywcze techniki, praktyczne scenki treningowe. Aż chce się spróbować kierować zespołem, pomimo braku przekonania co do własnych umiejętności!

 • Joanna Poprawska

  Joanna Poprawska

  Project Manager, VIMANA

  Niezbędna teoria na szkoleniu NIEDOSKONAŁOŚĆ. AKCJA-REAKCJA została przedstawiona w bardzo atrakcyjny sposób. Teoria nie przyćmiła jednak części praktycznej, która stanowiła właściwą, niezwykle ciekawą część warsztatów. Dzięki zastosowaniu, angażując wszystkich uczestników, przyswojoną teorię filarów typów komunikacji i typów person, można było sprawdzić w praktyce, szybko weryfikując ewentualne błędy, które towarzyszą komunikacji. Założone przed rozpoczęciem szkolenia cele zostały zrealizowane, a otrzymane skrypty – będące podsumowaniem najważniejszych problemów – do dziś są pomocą, która stanowi wsparcie podczas trudnych rozmów, zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Przekonaj szefa, że warto inwestować, w wybrane przez Ciebie szkolenie

Zastanawiasz się jak to zrobić żeby zgodził się na szkolenie dla Ciebie, Twoich pracowników, Twojego zespołu? Nic dziwnego, dobre otwarte szkolenia dla biznesu to inwestycja, która powinna przynieść firmie konkretne korzyści. Pobierz plik PDF i przekonaj go, że Alogic to najlepszy partner w drodze do rozwoju.

Pobierz materiały [PDF]

Pakiety szkoleń

Pakiet Praktyk

690 PLN

Najczęściej zadawane pytania?

Czy to szkolenie jest dla mnie?

To jest bardzo ważne pytanie, jeśli nie jesteś pewna/pewien, przeczytaj dokładnie opis szkolenia. Jeśli nadal nie masz pewności – zadzwoń lub napisz do nas. Zależy nam, aby oferowane usługi odpowiadały naszym Klientom, unikamy rozczarowań i lubimy zadowolonych Klientów.

Gdzie odbywają się szkolenia?

Nasze szkolenia prowadzimy w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu oraz w Trójmieście. Lokalizacja jest wskazana na stronie ze szczegółowym opisem szkolenia. Jeżeli jednak potrzebujesz szkolenia np. w Rzeszowie lub w innym mieście to prosimy o kontakt. W miarę możliwości spełnimy Twoją prośbę.

Ile maksymalnie osób może brać udział w szkoleniu dedykowanym?

Bywa różnie – to wszystko zależy od celów i potrzeb grupy, a także formy szkolenia. Duże grupy dzielimy na mniejsze jeśli zachodzi taka potrzeba.

Jak dojechać do sali szkoleniowej?

Do każdej z naszych sal szkoleniowych przygotowaliśmy wskazówki dotyczące dojazdu. Jak dojechać komunikacją miejską, gdzie jest najbliższy parking, czy płatny czy nie, ile powinna kosztować taxi, itp. Otrzymasz wskazówki w emailu z potwierdzeniem udziału w szkoleniu.

Aktywna komunikacja w zespole (ONLINE)

690 PLN

Cena netto + VAT 23%

Aktywna komunikacja w zespole (ONLINE)

Czego jeszcze możemy Cię nauczyć