Warszawa
3 dni
12 miejsc

2790 PLN

+ VAT 23%

Train the Trainer. Kurs przygotowujący do roli Moderatora Design Thinking.

Warszawa
3 dni
12 miejsc

2790 PLN

+ VAT 23%

Opis szkolenia

Opis szkolenia:

To kompletne, intensywne i bardzo praktyczne szkolenie typu „train the trainer” przygotowujące do roli prowadzącego warsztaty i projekty Design Thinking. Uczestnicy przechodzą przez cały proces Design Thinking ucząc się sposobu pracy tą metodą: badania potrzeb, zadawania odpowiednich pytań i definiowania wyzwań,  generowania rozwiązań i tworzenia innowacji, budowania szybkich prototypów oraz testowania i zbierania feedbacku, a także odpowiedniego podejścia, narzędzi oraz roli prowadzącego własne warsztaty i projekty.

Cel szkolenia:

Nabycie umiejętności prowadzenia warsztatów i procesów Design Thinking, wykorzystania metody w codziennej pracy, tworzeniu innowacji i rozwiązań w zakresie, produktów, usług oraz procesów w firmie zarówno na potrzeby klienta wewnętrznego jak i zewnętrznego.

Czego się nauczysz:

  • Praktycznej umiejętności i narzędzi do wykorzystania w codziennej pracy w marketingu, sprzedaży, obsłudze klienta, w działach R&D/innowacji, w projektowaniu strategii, ofert, procesów HR i w wielu innych obszarach.
  • Umiejętności angażowania odbiorców (np. zespołu, klienta) do współtworzenia rozwiązań.
  • Jak uwalniać kreatywność w ludziach, zarządzać energią grupy, aktywizować i integrować wokół wyzwania.
  • Umiejętności planowania i wdrażania wypracowanych rozwiązań i stopniowego kształtowania kultury organizacyjnej opartej na DT.

 

Na koniec szkolenia uczestnik otrzymuje:

  • Podręcznik Moderatora Design Thinking.
  • Design Thinking Toolkit – narzędzia i canvasy w wersji elektronicznej do modyfikacji i wydruku na potrzeby swojej firmy
  • Pakiet energizerów i rozgrzewek kreatywnych zaczerpniętych m.in. z improwizacji teatralnej.
  • Certyfikat - pod warunkiem wzięcia udziału w egzaminie.

 

Program szkolenia

09:00

Przywitanie, zapoznanie, agenda, kontrakt, lodołamacze i rozgrzewki kreatywne

Pierwszego dnia zyskamy perspektywę uczestnika i przećwiczymy w praktyce czym jest 5 etapowy proces i podejście design thinking.

09:30

Wprowadzenie do metody i sposobu myślenia Design Thinking Mindset

10:30

Przerwa

10:45

Ćwiczenia pomagające doświadczyć i zrozumieć cały proces Design Thinking w praktyce na wybranym case study.

12:00

Przejście do pracy w grupach na konkretnym wyzwaniu. Etap 1: Empatia.

Techniki badań i obserwacji jak prowadzić wywiady, jak badać potrzeby, jak selekcjonować informacje, jak wyciągać wnioski? Jak przygotować grupę do prostych badań w terenie? Praktyczne wykorzystanie narzędzi stosowanych w Empatii.

13:30

Obiad

14:15

Badania i wywiady w terenie

15:55

Przerwa

16:10

Etap 2: Definiowanie Problemu.

Jak określić problem i wyzwanie projektowe. Jak dotrzeć do ukrytych insightów, motywacji i zrozumieć co jest źródłem problemu czy potrzeby klienta? Jak zadawać odpowiednie pytania do problemu? Jak analizować i syntetyzować informacje, wyciągać wnioski i przekuwać je w rozwiązania, które będą innowacyjne, dostosowane do potrzeb odbiorców, biznesowo uzasadnione i technicznie wykonalne.

16:45

Podsumowanie dnia

09:00

Rozgrzewki kreatywne i odświeżenie materiału z dnia poprzedniego.

09:30

Etap 3 – Generowanie Pomysłów.

Jak prowadzić sesje kreatywne i efektywne burze mózgów z wykorzystaniem odpowiednik technik i ćwiczeń. Uczestnicy generują rozwiązania w oparciu o zdefiniowane poprzedniego dnia wyzwanie i badania z etapu Empatii.

10:30

Przerwa

10:45

Grupowanie i selekcja pomysłów.

11:30

Etap 4: Prototypowanie. Jak tworzyć szybkie i bezkosztowe eksperymenty i prototypy.

Tworzenie karty Prototypu, Propozycji Wartości oraz fizycznego Prototypu, który można przetestować.

13:00

Obiad

13:45

Etap 5: Testowanie

Jak testować zaprototypowane rozwiązania, zbierać feedback i udoskonalać swoje pomysły. Uczestnicy ponownie wychodzą „w teren” by przetestować z odbiorcami rozwiązania.

14:50

Przerwa

15:00

Planowanie i wdrażanie: Warsztat i co dalej? Czyli jak planować wdrożenie wypracowanych prototypów w organizacji.

Uczestnicy uczą się jak planować i wdrażać przetestowane prototypy tak by były pożądane przez odbiorców, wdrażalne i biznesowo opłacalne, korzystając m.in. z karty projektu i business model canvas

15:45

Podsumowanie procesu i wgląd w rolę moderatora.

Jak budować zespół projektowy: dobór osób, integracja zespołu i wykorzystanie potencjału różnorodności. Co wpływa na powodzenie warsztatu DT? Jakie są najczęstsze błędy i zaniedbania podczas warsztatów i podczas wdrożeń? Jak przygotowywać się do warsztatów i gdzie szukać dalszej wiedzy i case studies? Wyzwania podczas prowadzenia warsztatów – jak aktywizować wszystkich uczestników, na co zwrócić uwagę, trudne sytuacje, opór grupy i jak sobie z nimi radzić? Role prowadzącego warsztat: trener, moderator, facylitator czy coach? Dobór technik i narzędzi. Zastosowanie DT w różnych wariantach – dostosowanie ćwiczeń i narzędzi do konkretnej grupy uczestników, problemu, departamentu – np. DT w marketingu, DT w sprzedaży, w HR (projektowaniu ścieżki kariery, ondboardingu itp.)

16:45

Podsumowanie dnia

09:00

Rozgrzewki, odświeżenie materiału z poprzednich dni.

Przygotowanie do samodzielnego poprowadzenia wybranej części warsztatu. Uczestnicy jeszcze raz przechodzą cały proces na nowym wyzwaniu tylko, że w roli moderatora, otrzymując feedback od prowadzącej i od grupy.

10:00

Przerwa

10:15

Praktyka w roli moderatora i feedbacki.

13:00

Obiad

13:45

Praktyka w roli moderatora i feedbacki.

16:00

Podsumowanie, zakończenie i rozdanie Certyfikatów Moderatora Design Thinking.

Dla kogo przeznaczone jest to szkolenie?

Liderzy zespołów, specjaliści HR, Marketing, Sprzedaż, Zarząd

Kurs skierowany jest do wszystkich, którzy pracują z zespołem lub klientami, projektują produkty, usługi, rozwiązania, innowacje, strategie i oferty. Kurs skierowany jest zarówno do zarządu, specjalistów HR,  działów marketingu, sprzedaży, innowacji, szefów zespołów, jak i również do trenerów oraz coachów.

Osoby odpowiedzialne za projektowanie usług i produktów, Kierownicy ds. Innowacji

Trenerzy, osoby zajmujące się coachingiem

Alogic – dlaczego warto szkolić się razem z nami?

Analizujemy potrzeby

Badamy bieżące potrzeby firmy i pracowników. Pomagamy wybrać temat szkolenia, aby podnieść efektywność pojedynczego osób lub całego zespołu. Modyfikujemy przebieg i zakres szkolenia w oparciu o konkretną branżę i zakres kompetencji potrzebny na danym stanowisku pracy.

Korzystamy z nowoczesnych metod nauczania

W swojej pracy stosujemy wyłącznie metody sprzyjające uczeniu się, które angażują pracowników do aktywnego udziału w prowadzonym szkoleniu. Atrakcyjna forma zajęć oparta na zadaniach praktycznych i przykładach ułatwia przyswojenie informacji oraz zwiększa poziom satysfakcji uczestników szkolenia.

Stawiamy na komunikację

Nasz zespół tworzy wykwalifikowane grono ekspertów, którzy poza specjalistyczną wiedzą posiadają bogato rozwinięte kompetencje trenerskie. Zaangażowanie, entuzjazm i komunikacja oparta na współpracy to gwarancja, że szkolenie przyniesie korzyść zarówno pracownikowi, jak i pracodawcy.

Zapewniamy komfort

Otwarte szkolenia dla biznesu realizujemy zarówno w siedzibie firmy, jak również w salach konferencyjnych i szkoleniowych. W trosce o komfort naszych Klientów jesteśmy elastyczni. Wskaż czas i miejsce, w którym moglibyśmy doskonalić kompetencje pracowników w najbardziej dogodnych dla Ciebie warunkach, a zrobimy wszystko, by sprostać tym oczekiwaniom.

Proponujemy właściwe rozwiązania

Nie przekazujemy tylko wiedzy, ale uczymy praktycznego wykorzystania zdobytych informacji w codziennych sytuacjach biznesowych. Podczas szkolenia pracownicy zostają wyposażeni w gotowe rozwiązania, dzięki którym mogą jeszcze sprawniej wykonywać swoje umiejętności i jeszcze lepiej radzą sobie w sytuacjach problemowych.

Zapraszamy do rozwoju

Rozwój to wartość zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. Dostęp do atrakcyjnych szkoleń i możliwość ciągłego doskonalenia swoich umiejętności pomaga pozyskać wartościowych pracowników i zapobiega ich utracie. Wyposażamy pracownika w kompetencje adekwatne do oczekiwań i rozwijamy je w sposób, który zwiększy efektywność funkcjonowania Twojej firmy.

Jak się z nami współpracuje?!

Przekonaj szefa, że warto inwestować, w wybrane przez Ciebie szkolenie

Zastanawiasz się jak to zrobić żeby zgodził się na szkolenie dla Ciebie, Twoich pracowników, Twojego zespołu? Nic dziwnego, dobre szkolenia dla biznesu to inwestycja, która powinna przynieść firmie konkretne korzyści. Pobierz plik PDF i przekonaj go, że Alogic to najlepszy partner w drodze do rozwoju.

Pobierz materiały [PDF]

Pakiety szkoleń

Pakiet Praktyk

2790 PLN

Najczęściej zadawane pytania?

Czy to szkolenie jest dla mnie?

To jest bardzo ważne pytanie, jeśli nie jesteś pewna/pewien, przeczytaj dokładnie opis szkolenia. Jeśli nadal nie masz pewności – zadzwoń lub napisz do nas. Zależy nam, aby oferowane usługi odpowiadały naszym Klientom, unikamy rozczarowań i lubimy zadowolonych Klientów.

Gdzie odbywają się szkolenia?

Nasze szkolenia prowadzimy w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu oraz w Trójmieście. Lokalizacja jest wskazana na stronie ze szczegółowym opisem szkolenia. Jeżeli jednak potrzebujesz szkolenia np. w Rzeszowie lub w innym mieście to prosimy o kontakt. W miarę możliwości spełnimy Twoją prośbę.

Ile maksymalnie osób może brać udział w szkoleniu dedykowanym?

Bywa różnie – to wszystko zależy od celów i potrzeb grupy, a także formy szkolenia. Duże grupy dzielimy na mniejsze jeśli zachodzi taka potrzeba.

Jak dojechać do sali szkoleniowej?

Do każdej z naszych sal szkoleniowych przygotowaliśmy wskazówki dotyczące dojazdu. Jak dojechać komunikacją miejską, gdzie jest najbliższy parking, czy płatny czy nie, ile powinna kosztować taxi, itp. Otrzymasz wskazówki w emailu z potwierdzeniem udziału w szkoleniu.

Podobne szkolenia

Warszawa
1 dzień
10 miejsc

870 PLN

+ VAT 23%

Train the Trainer. Kurs przygotowujący do roli Moderatora Design Thinking.

2790 PLN

Cena netto + VAT 23%

Train the Trainer. Kurs przygotowujący do roli Moderatora Design Thinking.

Czego jeszcze możemy Cię nauczyć